Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2021 Zalan Schuster

ZS Acoustics

Výkonové zosilňovače:

ACCUSTIC ARTS® AMP II - MK2


Klasik od ACCUSTIC ARTS ®

Tento zosilňovač je skutočným klasikom, však bol už v roku 1997 predstavený publiku vo svojej prvej verzií na “STEREOPHILE Show” v San Franciscu (USA). Táto Show bola prvým veľtrhom, na ktorom boli predstavené prvé sériovo vyrábané prístroje ACCUSTIC ARTS®. Už na tomto predvedení boli návštevníci nadšení vynikajúcimi vlastnosťami tohoto zosilňovača.

Základná koncepcia aktuálneho AMP II – MK2 vychádza zapojením aj dizajnom z uvedenej prvej verzie. Samozrejme AMP II – MK2 sa neustále optimalizuje a zjemňuje tak, ako sa na “klasika” patrí, pričom však jeho kubický dizajn v štýle Bauhaus zostáva nedotknutý.

V uplynulých rokoch dostal nespočítateľné vyznamenania v mnohých medzinárodných HiFi magazínoch a mnohí testovači ho označili ako referenčný. Môžeme teda oprávnene tvrdiť, že AMP II – MK2 je jeden z najlepších zosilňovačov na svete vo svojej triede.

Príklad z tlače: Nemecký magazín STEREO označil AMP II – MK2 vo svojom vydaní 12/2009 za referenčný koncový zosilňovač, pridelil mu najvyšší počet bodov a pomer cena/výkon charakterizoval ako “vynikajúci”. STEREO napísal: “ …vysoko muzikálny koncový zosilňovač, ktorý je nasaditeľný obzvlášť univerzálne a poradí si doslovne s každým reproduktorom.[…] A je navyše pre milovníkov hudby tip ako taký, lebo tak cenovo výhodne sa do triedy najvyššej referencie ešte nikdy nedalo vystúpiť.”

Najlepšie elektronické súčiastky – najlepší zvuk

Pri vývoji AMP II – MK2 sa dôraz kládol na dokonalé vedenie signálu s krátkymi cestami a použitie najlepších súčiastok. Časť súčiastok sa ručne selektuje, lebo len tak sa dosahujú najlepšie výsledky meraní, čo je základom pre ohromujúci zvuk tohoto zosilňovača.

AMP II – MK2 je dual-mono zosilňovač, to znamená, že až na spoločný sieťový kábel sú oba kanály úplne samostatné od napájacieho trafa po koncový stupeň. Tým sa garantujú najlepšie hodnoty napr. pre oddelenie kanálov, odstup rušivých napätí atď. Za účelom dosiahnutia vysokých výkonov a extrémne nízkeho skreslenia sa uplatňujú vysoké materálové náklady, 2 x 1100 VA magneticky tienené trafá, 160.000 µF filtračnej kapacity, 24 výberových MOS-FET výkonových tranzistorov atď. V dôsledku tohoto zjavného predimenzovania sa jednotlivé súčiastky ani pri plnom vyťažení nikdy nedostanú ku svojim výkonovým hraniciam. To vedie k popísaným najlepším hodnotám. AMP II – MK2 pracuje vo väčšine prípadov v triede A. Napriek tejto medvedej sile reprodukuje AMP II – MK2 aj najjemnejšie detaily obzvlášť precízne tak, ako sa na referenčný produkt patrí.

Zosilňovač je umiestnený v masívnom na rezonanciu optimalizovanom hliníkovom kryte s vložkami frézovanými z mosadze, leštené, pochromované.

Presvedčivý koncept zapojenia – presvedčivé výsledky merania

Budiaci stupeň AMP II – MK2  pracuje podľa princípu zrkadlového prúdu. Týmto zapojením sa z jedného priebehu prúdu dá odvodiť druhý. AMP II – MK2 je prúdovo budeným koncovým zosilňovačom. Množstvo MOS-FET tranzistorov slúži pre zabezpečenie vysokého prúdu bez toho, aby sa tranzistory blížili k preťaženiu. Tento zosilňovač je preto vhodný aj pre nízkoohmové reproduktory. Šikovným zapojením sa dalo vyhnúť servoregulačnému obvodu, kľudový prúd sa generuje pomocou IC resp. budičom zrkadlového prúdu. Tak sa súčasne korigujú chyby jednosmerného a striedavého napätia (napájania a zvukového signálu). Symetrický (XLR) a nesymetriký (RCA) vstup je prepínateľný, má vysokokvalitné pozlátene pripojovacie svorky (Bi-Wiring/Bi-Amping).

Laboratórny komentár spomínaného vydania STEREO znie:

“Vysoká a stabilná úroveň výkonu, veľmi nízke skreslenie, vysoký činiteľ tlmenia, dobré hodnoty šumu a šírky pásma pri extrémne vysokom oddelení kanálov.”

Najvyššia bezpečnosť prevádzky

Oba kanály koncových stupňov sú vybavené masívnymi 12 kg vážiacimi chladičmi, ktoré svojim špeciálnym rebrovitým tvarom zabezpečia stálu prevádzkovú teplotu MOS-FET tranzistorov. Ani pri plnom zaťažení nehrozí prehriatie. Integrovaná kontrolná jednotka navyše neustále stráži prevádzkové pomery ofsetového napätia, prebudenia a vysokofrekvenčného zakmitania. Ak sa niektorý určený parameter vychýli z dovolenej hodnoty okamžite sa odpoja vystupy na reproduktory. Zabezpečuje sa tak najvyššia prevádzková bezpečnosť tak pre zosilňovač, ako aj pre pripojené reprodukory.

Nemecké inžinierske umenie

AMP II – MK2 sa vytvára samozrejme ručnou prácou „Handmade in Germany“. Od vývoja až po konečnú montáž sa všetko udeje v Nemecku.

Na záver citujme ešte raz STEREO: Záver testu: “Príkladne stabilný a precízny, pritom farebne silný a agilne hrajúci koncový zosilňovač ako z učebnice stavby zosilňovačov. Homogénny, univerzálne použiteľný, prakticky dokonalý. A pre túto najvyššiu triedu priam bezočivo cenovo výhodný”.

B.M.C. M2 Mono výkonový zosilňovač B.M.C. M2 Mono výkonový zosilňovač

 9.790,- €  /ks  biela

10.090,- €  /ks  čierna


Objednať sa na posluch


záruka: 2 roky


Stiahnite si brožúru


Stiahnite si stereo test


Test:
Stereo Deutschland
Top-Referenz
zvuk: 100%
cena/výkon: *****
testované: 12/2009