Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2024 Zalan Schuster

ZS Acoustics

Policové reproduktory:

Dynaudio Contour 20i


Zameraný na detail. Nový regálový reproduktor Contour 20i je pripravený vyraziť vám dych. Ide o vylepšenú verziu oceňovaného modelu Contour, s ktorou sa inžinieri v Dynaudio skutočne vyhrali.


Ich najlepším počinom je výškový menič Esotar 2i – nadopovaná verzia obľúbeného modelu Esotar2. Teraz je vybavený väčšou zadnou komorou pre účinnejšie tlmenie a vynaliezavou vnútornou kopulkou Hexis, ktorú možno vidieť aj v najvyššej sérii Confidence. Spoločne vyrovnávajú frekvenčnú odozvu a znižujú nežiaduce rezonancie pre ešte jasnejšie a hladšie výšky.


Na druhej strane stredobasový menič je to, čo robí Countour i unikátnym. Vyrobený bol z magnéziumsilikátového polyméru (MSP) – materiálu, ktorý vyvinulo samotné Dynaudio. Poháňa ho ľahká hliníková cievka a pokročilý systém feritových magnetov. Novinkou je využitie vlnovca z aramidových vlákien, čo umožňuje ešte jemnejšiu kontrolu membrány.


So svojou mohutnou drevenou skriňou v dvoch prevedeniach a rigidnou hliníkovou ozvučnicou budú reproduktory Contour i nielen vyzerať sebavedomo, ale hrať s rázom a údernosťou oveľa drahších modelov. A to všetko pri zachovaní detailného prednesu, pre ktorý je Dynaudio známe.

Technické parametre:

Dvojpásmová konštrukcia so zadným basreflexom, frekvenčný rozsah 39 - 23.000 Hz (-3dB), citlivosť 86 dB, výkon podľa IEC: 180W, nominálna impedancia: 4 Ohm.


- high-end regálové reproduktory zo série Contour i

- 28 mm výškový menič Esotar 2i s vnútornou kopulou Hexis

- 180 mm stredobasový menič vyrobený z MSP materiálu

- asymetrický vlnovec z aramidových vlákien

- prémiová drevená skriňa s rigidnou hliníkovou ozvučnicou

- nebojácny dánsky dizajn v dvoch luxusných povrchových prevedeniach

- navrhnuté a skonštruované v laboratóriách Dynaudio v Dánsku


Objednať sa na posluch


záruka: 2 roky


5000 € / pár       Cena verzie: orech, čierny vysoký lesk, nordic silver

contour_20_walnut_light_satin_half_profile.jpg dynaudio-contour-20i-nordic-silver.png dynaudio-contour-20i-nordic-silver-image1-big.jpg dynaudio-contour-20-inside.jpg