Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2024 Zalan Schuster

ZS Acoustics

Stĺpové reproduktory:

Dynaudio-ZS Acoustics Emit M30 Special Edition



je vytunovaná, zvukovo vylepšená speciálna edícia reproduktorovej sústavy Emit M30. Je modifikovaná za jediným účelom, aby hrala čo najlepšie. Výrobca pôvodnej reprosústavy zohľadnil viaceré hľadiská (očakávanie bežného zákazníka, cena, vzhľad a pod.), ktoré viedli ku kompromisom. Predstavenou úpravou boli tieto kompromisy eliminované. Okrem meničov, reprobední a koncepcie výhybky je zmenené všetko.

Vo výhybke sú použité najlepšie Mundorf kondenzátory MCap SUPREME SilverGold.Oil.

Kondenzátory používajú vysoko čisté striebro a viac ako 1% čistého zlata naneseného na fóliu polypropylenu a celý zvitok je napustený špeciálnym olejom. Kondenzátory tým získajú vlastnosti, ktoré poskytujú nádherný priestorový a detailný zvuk s hladkými tónmi.  

Ďalej sú vo výhybke použité najlepšie fóliové cievky od Mundorfu. Sú vyrábané z OFC bezkyslíkovej medi. Elektrická a tepelná vodivosť je pri OFC kabeláži najvyššia oproti iným typom medi. To umožňuje homogénne vlastnosti a stabilné chovanie. Pozrite si vibračný graf cievok. Najnižsiu vibráciu majú Mundorf fóliové cievky a preto znižujú rušenie mikrofóniou. Také fóliové cievky používa Dynaudio pri serií Evidence a Consequence Ultimate Edition. Tým sa dosiahlo významné zníženie mikrofónie výhybky. Závada mikrofónie vzniká tým, že vplyvom otrasov od zvuku v reprobedni dochádza ku chveniu súčiastok výhybky a to spôsobí rušenie vo zvuku.

Vo výhybke sú použité namiesto keramických, zakázkové meď-mangánové filmové odpory M-Resist Ultra od Mundorfu, ktoré oproti keramickým nemajú žiadnú indukčnosť. Výsledný zvuk pri vyšších frekvenciách neznie tak zrnito ako pri použití pôvodných keramických odporov a majú prirodzené zvukové podanie.

Pre vnútornú kábeláž je použitý fóliový reproduktorový kábel ZS Acoustics Baritone (voliteľná možnosť). Pre pripojenie reproduktorov je namiesto konektorov použité pripájkovanie. Všetko je pájkované kvalitným cínom AudioQuest s obsahom striebra a bez olova.

Vo vnútri bední na tlmenie zvuku slúži kvalitná ovčia vlna, presne spracovaná na tento účel, ktorá má lepšie vyrovnanejšie tlmiacie vlastnosti ako pôvodne použitá syntetická akustická pena. Syntetická akustická pena veľmi tlmí vysoké frekvencie, preto umrtví vysoké tóny. Vnútorné odrazy čiastočne aj vysoká frekvencia preniká cez membránu reproduktora, preto je dôležitý pohltivosť materiálu vo vnútry bedni nie len na nízku frekvenciu. Basový-stredový reproduktor 3,6 Khz hrá s mínus 6db hlasitosťou.


K reproduktorom odporúčam kvalitný zosilňovač, aby zvukové vlastnosti viac vynikali. S dobrým zosilňovačom vydávajú aj nižšie frekvencie než pôvodne píše Dynaudio v technických údajoch.


Tieto zmeny síce zvýšili cenu reproduktora, avšak reprodukcia zvuku sa natoľko zlepšila, že sa to oplatilo. Reproduktorová sústava Dynaudio-ZS Acoustics Emit M30 získala uvedenou úpravou také zvukové vlastnosti, ktoré nemajú ani niektoré drahé vyššie modely a zvukovo im veru konkuruje.

Odporúčam si to vypočuť.


Na vytunovanú, zvukovo vylepšenú reproduktorovú sústavu Dynaudio-ZS Acoustics Emit M30 je záruka 2 roky


Cena 3400 €  s reproduktorovými káblami ZS Acoustics Baritone 4400 €


Objednať sa na posluch



Technické špecifikácie:

- 28 mm výškový reproduktor s textilnou kalotou

- Duálny systém, 17 centimetrové stredobasové reproduktory s MSP membránou

- Extrémne ľahké hliníkové cievky

- Pevné koše reproduktorov z liatého hliníka

- Fázovo vyrovnaná dvojpásmová výhybka

- Nízko rezonančná MDF ozvučnica s 25mm silnou čelnou stenou

- Citlivosť 86 dB (2,83 V/1 m)

- IEC príkon 200 W

- Impedancia 4 Ohm

- Frekvenčná krivka 40 Hz – 23 kHz (± 3 dB) s integrovaným zosilňovačom NAD-ZS Acoustics C375BEE v 25m2 posluchovej miestnosti som nameral od 25Hz

- Typ ozvučnice 2 pásma + zadný basreflex

- Rozmery (W x H x D)      204x960x275mmHmotnosť 20.0 kg.


Stiahnite si brožúru


Pozrite si video o teste s Tomášom


Pozrite si video o teste s Matúšom, Romanom


Pozrite si video o teste s Dodim a Szabolcsom -Slovenské titulky

Vibration of coils.jpg

Tabuľka uvádza koeficienty pohltivosti ovčiej vlny versus akustickej peny.

Ovčia vlna je vyrovnanejšia a na nízkej frekvencie je účinnejšia ako pena. Na vyššie frekvencie až moc pohltí zvuk pena s porovnaním stredným a nízkym a preto počujeme odraz zvuku, ako keby umrtvil vysoké tóny.


Meranie a viac info:

Sound absorbing materials Professor Phil Joseph


Characterization of Sheep Wool as a Sustainable

Material for Acoustic Applications

Dynaudio-ZS Acoustics Emit M10
Dynaudio ZS-Acoustics Emit M30 Hun Dynaudio ZS-Acoustics Emit M30 Eng