Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2021 Zalan Schuster

ZS Acoustics

Predzosilňovače:

ACCUSTIC ARTS® TUBE PREAMP II – MK2

Nový TUBE PREAMP II – MK2 je ďalej vyvinutou verziou nášho celosvetovo úspešného elktrónkovo hybridného predzosilňovača.


Toto sú novinky verzie MK2:

1. Štyri analógové výstupy predzosilňovača

Už doteraz mal TUBE PREAMP II dva symetrické výstupy a jeden asymetrický. Novému prístroju sme pridali ďalší asymetrický výstup a tým sme umožnili ho použiť v Bi-Amping konfiguráciach. Navyše sú výstupy v prevedení raz jednosmerného (DC) a raz striedavého (AC) spojenia.

2. Jednosmerné a striedavé pripojenie koncového zosilňovača

Od koncového zosilňovača závisí, že ktoré spojenie má lepší zvuk.Väčšiu bezpečnosť proti prípadným posunutiam pracovných bodov, alebo poškodeniam pri pripojení zosilňovačov iných výrobcov poskytuje striedavé spojenie, ktoré dva prístroje oddeľuje kondenzátorom.

Pripojenie koncového zosilňovača jedným výstupom (NIE Bi-Amping)

Asymetrický výstup z TUBE PREAMP II – MK2 na ACCUSTIC ARTS AMP II: OUT 4 (DC)

Asymetrický výstup z TUBE PREAMP II – MK2 na koncový zosilňovač cudzej výroby: OUT 3 (AC)

Pripojenie koncového zosilňovača dvomi výstupmi (Bi-Amping)

Ak sa na TUBE PREAMP II – MK2 majú pripojiť dva koncové zosilňovače (Bi-Amping), potom doporučujeme basový zosilňovač pripojiť na DC výstupy OUT 2 resp. OUT 4, stredno- a vysokotónový zosilňovač pripojiť na AC výstupy OUT 1 resp. OUT 3.  

3. Integrovaný zosilňovač pre slúchadlo

Výstup pre slúchadlo sa nachádza pod pochrómovaným mosadzným krytom proti prachu s označením “PHONES”. Zapína sa ľavím spínačom “PHONES ON”. Použitím spínača sa eliminuje akékoľvek rušenie z nepoužitého prepojenia.

4. Neregulovaný výstup (FIXED OUT) pre externý slúchadlový zosilňovač

Aj tento výstup sa zapína spínačom “PHONES ON”.

5. Analógový vstup “Surround Bypass”

Umožňuje pripojiť signál zo Surround Procesoru. Hlasitosť je ovládaná procesorom domáceho kina a nie predzosilňovačom TUBE PREAMP II – MK2. High-End audiozariadenie sa teda môže spojiť s domácim kinom bez straty kvality zvuku.

Predzosilňovačje vybavený prepínačom fázy 0 a 180 stupňov.


Základná koncepcia TUBE PREAMP II – MK2

Koncepcia zapojenia

ACCUSTIC ARTS® TUBE PREAMP II – MK2 je výnimočný nekompromisne budovaný predzosilňovač podľa elektrónkovo hybridného princípu. Tento princíp spája prednosti tranzistorovej a elektrónkovej technológie. Elektrónky sú vynikajúce zosilňovače napätia, polovodičové integrované obvody vedia dodávať silné prúdy. Použitím oboch technológií dosahujeme výnimočný analógový zvukový zážitok s extrémne nízkym skreslením.

Na rozdiel od iných elektrónkových zosilňovačov TUBE PREAMP II – MK2 pracuje dôsledne úplne symetricky so štyrmi úplne oddelenými zosilňovacími cestami od vstupu po výstup, ktoré pracujú v triede A. Hlasitosť sa reguluje vysokopresným štvorkanálovým potenciometrom prémiovej triedy.

Vysokoúrovňové vstupy:

3 symetrické (XLR) a 2 asymetrické (RCA/Cinch)

1 asymetrický (RCA/Cinch) konfigurovaný ako SURROUND-BYPASS

Výstupy:

2 symetrické výstupy (XLR) – 1 jednosmerne, 1 striedavo viazaný

2 asymetrické výstupy (RCA/Cinc) – 1 jednosmerne, 1 striedavo viazaný

1 výstup pre slúchadlo vypínateľný (6,3 mm Jack)

1 neregulovaný výstup pre pripojenie slúchadlového zosilňovača (RCA/Cinch)

Nákladné napájače

TUBE PREAMP II – MK 2 je vybavený viacerými oddelenými napájačmi pre jednotlivé obvody. Má dva samostatné prémiové toroidné transformátory, jeden z nich pre napájače elektróniek. Transformátory majú jadrá z najlepšieho švajčiarskeho materiálu, čo zabezpečuje, že v prístroji nevzniká žiadne rušenie.

Dokonalé elektrónky

Nasadené dvojité triódy E83CC sa ručne selektujú a párujú podľa prísnych kritérií. Po zahorení po dobu 100 hodín sa vykoná kompletná kontrola všetkých parametrov celého prístroja. Nasleduje druhé zahorovanie znovu po dobu 100 hodín a opäť sa prístroj dôsledne premeria. TUBE PREAMP II –MK2 sa meraním kontroluje trikrát, elektrónky až štyrikrát.

Kvalita súčiastok

Pre TUBE PREAMP II  MK 2 sa používajú len nízkotolerantné výberové súčiastky najvyššej kvality ručne premeriavané a v prípade nutnosti párované.

Kryt je zostavený z masívnych hliníkových platní a pochromovaných mosadzných otočných dielov. To zabezpečí dokonalú stabilitu. Elektrónky tak pracujú v prostredí bez rušivých vibrácií.

Jednoduché ovládanie

TUBE PREAMP II  MK2 sa vyznačuje jednoduchým ovládaním. Základné funkcie sa dajú ovládať pomocou dvoch pochrómovaných prepínačov. Tieto prepínače majú pozlátené strieborné kontakty.

Dokonalý zvukový zážitok

Výsledok z najlepších komponentov, dôkladného vývoja, starostlivého zhotovenia, nákladného merania a testovania a početných posluchových seansov je zvukový zážitok najvyššej dokonalosti. V spojení s ACCUSTIC ARTS® D/A prístrojmi našej referenčnej série sa stáva hudba dokonalým zvukovým umením "Handmade in Germany". 


7990 €    8190 €   Cena verzie: biela, čierna


Objednať sa na posluch


záruka: 2 roky


Stiahnite si brožúru

Stiahnite si brožúru 2


Stiahnite si Stereo test

Test:
Stereo Deutschland
Top-Referenz
zvuk: 100%
cena/výkon: ****
testované: 09/2010