Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2024 Zalan Schuster

ZS Acoustics

Stĺpové reproduktory:

Dynaudio Emit 50
 

Hi-fi začína s Emit

Či už si chcete postaviť výkonný stereo systém alebo dať švih filmom a koncertom s viackanálovým zvukom, Dynaudio Emit 50 je správnou voľbou pre stredné a väčšie miestnosti.


elegantná stĺpová 3-pásmová reprosústava pre stereo aj domáce kino2 x 18 cm MSP basové, 1 x 15 cm stredobasový a 1 x 28 mm výškový menič (MSP = Magnesium Silicate Polymer)medené cievky a systém dvojitých magnetov optimalizuje smerovanie energie priamo do cievkyvysoko výkonný výškový menič Cerotar s vrchlíkom Hexisdánsky dizajn skriniek v čiernej, bielej a vlašskom orechu


Dvojica veľkých stĺpových reprosústav vyzerá impozantne. Pritom nemusíte zruinovať svoj bankový účet, aby ste si mohli zaobstarať Emit 50. Ich technológia audiofilnej triedy a celkové vyladenie dodávajú hi-fi zvuk, ktorý vyplní celú miestnosť. To všetko v cenovej úrovni, ktorá je prístupná aj tým, ktorí robia svoj prvý krok k high-end zvuku.


Emit 50 dosahuje úrovne výkonu a vycibrenosti, za ktoré by ste inde mohli zaplatiť aj dvojnásobok. Ale prečo by ste to robili? Jeho 18 cm basové meniče, 15 cm stredopásmový menič a 28 mm výškový menič Cerotar s mäkkou kalotou sú predurčené k tomu, aby vytvárali najčistejší možný zvukový zážitok - a to aj v hlasitostiach na úrovni kina.


Vysoko výkonné basové meniče

Vezmite to pekne od podlahy: basáky v Emit 50 idú fakt dosť hlboko. Dva 18 cm meniče (rovnaký typ, aký je použitý v Emit 20) používajú technológie odvodené z high-end radov Dynaudio Evoke, Contour i a Confidence. Dodávajú ohromujúci zvuk v nízkych frekvenciách, ktorý je zásadne lepší ako u predchádzajúceho radu Emit. V podstate ide o ekvivalent použitia jedného masívneho 36 cm meniča, ale naše riešenie umožňuje zachovať rozmery skrine tak, aby sa stále vošla do vašej obývačky.


Membrány sú vyrobené vrátane stredového vrchlíka z jedného kusu materiálu MSP (Magnesium Silicate Polymer), vyvinutého spoločnosťou Dynaudio. Výroba membrán z jedného kusu materiálu poskytuje oproti lepeniu z viacerých kusov lepšie spojenie s cievkou, ktorá membránou zozadu pohybuje. Znamená to tiež vyššiu kontrolu nad pohybom membrány: menej nechceného skreslenia a rezonanciou a viac jemných detailov aj v tých najhlbších tónoch.


Na rozdiel od ďalších modelov radu Emit používajú basové meniče v Emit 50 medené cievky. Je to preto, že nemusia byť tak pohotové v strednom pásme, ako napr. pri modeli Emit 20. Pre väčšiu údernosť sme teda použili ťažšiu meď. Systém dvojitých magnetov optimalizuje smerovanie energie priamo do cievky.


Samostatný menič pre stredné pásmo

Stredopásmový menič je iná káva. Typ, použitý exkluzívne v Emit 50, je odvodený od verzie použitej v rade Evoke, inšpirovanej pre zmenu radom Contour. Má výkonný keramický magnet, krátku verziu hliníkovej cievky s priemerom 38 mm (špeciálne optimalizovanej pre stredové pásmo) a ľahký záves. Je navrhnutý pre čo najvyššiu rýchlosť a presnosť: presne to, čo potrebujete pre reprodukciu nuáns vo vokáloch, slučke symfonického orchestra alebo dychových nástrojov.


Sladké výšky

Výškový menič Cerotar v Emit 50 je zhodný s tým, ktorý nájdete v rade Evoke. Ide o pôvodnú konštrukciu, ktorá používa kľúčové technológie vyvinuté pre oceňované modely Special Forty, Confidence a tiež profesionálne štúdiové referenčné monitory Core. Naši vývojári sú na ňu oprávnene hrdí.


Lakovaná 28 mm textilná kalota výškového meniča Cerotar sa zakladá na ďalšej inovácii Dynaudio: Hexis. Geniálny vnútorný vrchlík s jamkami je umiestnený veľmi blízko za kalotou tak, aby zamedzoval odrazu nechcených rezonancií do zadnej strany hrajúceho povrchu. Frekvenčný rozsah je vďaka nemu vyrovnaný pre čistejšie a sladšie výšky - a viac detailov v hudbe, ktorú milujete.


Výškový menič je poháňaný výkonným keramickým magnetom Ferrite+ z uhličitanu strontnatého, ktorý dodáva viac citlivosti. To sa vo vašich ušiach prejaví ako viac autentické podanie zvuku - počujete to, čo máte počuť, ani viac, ani menej. A pretože je prejav tak prirodzený, dochádza tiež k redukcii únavy - môžete teda počúvať dlhšie.


Šikovná konštrukcia výhybky

Výhybky v Emit 50 majú hybridnú konštrukciu. Nájdete tu pre Dynaudio už tradičné zapojenie prvého rádu pre výškový menič, zapojenie druhého rádu pre stredopásmový menič a topológiu štvrtého rádu pre basové meniče. Určite sme mohli navrhnúť jedno zapojenie pre všetky meniče, ale znamenalo by to kompromisy v podaní zvuku, ktoré naši vývojári nerobia.


Autentický dánsky design

Skrine reprosústav boli navrhnuté a vyladené vo vývojovom centre Dynaudio v Dánsku. Sú vyrobené z 18 mm MDF dosiek a zatlmené špeciálne vybraným polyesterovým materiálom (áno, aj to sme vyladili) tak, aby všetky meniče mali najstabilnejšiu možnú platformu.


Vybrať si môžete z troch zákazkových laminátových povrchových úprav - čiernej, bielej a vlašského orecha. Čierne magnetické mriežky sú tiež súčasťou balenia. Či už teda chcete nechať reprosústavy v priestore ako solitéra alebo ich začleniť medzi nábytok, máte z čoho vyberať. Výber povrchov sa môže hodiť tiež v prípade, že z Emit 50 a ďalších modelov tohto radu budete stavať domáce kino.


Či už staviate úplne nový high-end systém alebo obohacujete svoju existujúcu zostavu, kombinácia výkonu a detailu Dynaudio Emit 50 vám poskytne novú úroveň zvukového podania pre hudbu i filmy.


cena 2000 € / pár


Cena verzie: saténová čierna, biela, orechObjednať sa na posluch


záruka: 2 rokov


Parametre

Výkon 240 W

Impedancia 4 ohm

Frekvenčná odozva 33 Hz – 25 kHz

Citlivosť 86 dB (2.83 V / 1 m)

Výhybka 3-pásmová, 540 / 4400 Hz

Výškový menič 1 x Cerotar

Stredobasový menič 1 x 150 mm MSP

Basový menič 2 x 180 mm MSP

Typ produktu Reproduktor

Typ reproduktora Stĺpové, Pasívne

Produktový rad Dynaudio Emit

Rozmery 205 x 1140 x 311.5 mm (bez nožičiek a mriežky)

302.2 x 1186.5 x 376 mm (s nožičkami a mriežkou)

Dostupné prevedenia biela, čierna, orech

Hotnosť 25.96 kg

dynaudio-emit-50-orech.png dynaudio-emit-50-cierna.png dynaudio-emit-50-biela.png dynaudio-emit-50-orech-image1-big.jpg