Nechajte si poradiť vašimi ušami

Ochrana osobných údajov     © 2024 Zalan Schuster

ZS Acoustics

Policové reproduktory:

Dynaudio Emit M10


Hi-Fi začína s Emit

Dynaudio Emit 10 je dvojpásmová kompaktná policová reprosústava, používajúca technológie odvodené z ultra high-end radov Confidence, Contour i a Evoke. Je ideálnym modelom pre menšie miestnosti alebo môže slúžiť ako satelit v systéme domáceho kina.


Emit 10 bol do posledného detailu navrhnutý a vyvinutý v Dynaudio Labs v Dánsku, a to tými istými inžiniermi, ktorí sa podielali na oceňovaných high-end sériách Dynaudio.


Vo vnútri nájdete 14cm MSP (Magnesium Silicate Polymer) stredobasový menič. MSP je materiál, ktorý sme sami vyvinuli a ktorý používame už po mnoho desaťročí. Poskytuje presnú kombináciu ľahkosti, pevnosti a tlmenia, nutného pre veľmi jemné pohyby bez straty výkonu - esenciálna vlastnosť pre prípad, že menič reprodukuje hlboké basové, a zároveň dôležité stredové frekvencie.


Legendárne inžinierstvo

Stredobasový menič reproduktorov Emit 10 je odvodený z meničov Esotec+ použitých v úspešnej rade Evoke. Je osadený úplne novým dvojitým magnetickým systémom pre predĺžený zdvih membrány. Výsledkom je vylepšenie frekvenčnej odozvy a dynamiky v basových frekvenciách pri zachovaní kryštalicky čistého podania stredného pásma. Znamená to, že počujete všetko čo očakávate od údernej rytmickej sekcie, gitár, vokálov a ďalších nástrojov - všetko bez skreslenia aj pri vyšších hlasitostiach.


Možno si všimnete, že stredový vrchlík nie je k membráne obyčajne prilepený. Je totiž súčasťou povrchu membrány, ktorý vytvára zvuk. Tenká prerušovaná línia okolo jeho okraja je priamo prilepená k 38mm cievke za ním. Je to neuveriteľne silné spojenie s pohonom, ktoré umožňuje preniesť viac energie priamo do membrány.


Za membránou

Samotná zvuková cievka je vyrobená z hliníkového vodiča potiahnutého meďou. Hliník je ľahký, čo dáva meniču švih, ktorý inde nenájdete, zatiaľ čo medený poťah zvyšuje vodivosť pre vyšší výkon. Ide o víťaznú kombináciu pre vyšší detail a údernosť.


Na druhej strane špeciálne navrhnutý dvojitý feritový magnetický systém dodáva celému meniču silu. Ide o skladanú konštrukciu, ktorá umožňuje dosiahnuť kompaktných rozmerov. Slúži však aj inému účelu: použitie dvoch magnetov umožnilo konštruktérom nasmerovať magnetický tok do zadnej časti cievky, kde je to najviac potrebné. Samozrejme nemožno prekročiť fyzikálne zákony, no inžinieri z Dynaudia ich radi aspoň trochu ohýbajú.


Vysoko kvalitný výškový menič Cerotar

Výškový menič Cerotar je presne ten istý, aký nájdete v rade Evoke. Je založený na konštrukcii, ktorú Dynaudio používa v ich mnohokrát ocenenom výškovom meniči Esotar Forty a neuveriteľnom Esotar3, ktorý môžete počuť v modeloch Heritage Special a Confidence.


Ide o menič s 28mm kalotou z mäkkej tkaniny, potiahnutou špeciálnym povlakom DSR (Dynaudio Secret Recipe). Prečo meniče s mäkkou textilnou kalotou? Lebo sprostredkujú všetky detaily a otvorenosť, ktorú chcete z nahrávok počuť, a zároveň vás nevystavia únave pri dlhom počúvaní. Toto sú reproduktory, ktoré môžete (a dúfame, že budete) počúvať dlho do noci.


Za kalotou je umiestnené často zmieňované zariadenie Hexis. Ide o geniálny vnútorný vrchlík s jamkami, ktorý je usadený priamo za hrajúcim povrchom kaloty a tvarovaním prúdenia vzduchu optimalizuje frekvenčný rozsah a zamedzuje nechceným rezonanciám. Znamená to, že kalota sa môže pohybovať presnejšie, takže počujete ešte viac detailov.


Ako pohon tohto meniča slúži keramický magnetický systém Ferrite+ z uhličitanu strontnatého, ktorý prináša vyššiu citlivosť, vylepšenú jasnosť a prirodzenú dynamickú odozvu.


Výhybka

Výhybka reproduktorov Emit 10 bola navrhnutá tými istými konštruktérmi, ktorí pracovali na modeloch Heritage Special a rade štúdiových referenčných systémov Dynaudio Core. Ide o zapojenie prvého radu pre výškový menič a druhého radu pre stredobasový menič.


Na povrchu

Na zadnej strane uvidíte vyústenie basreflexu. Ide o obojstranne zaoblenú konštrukciu, ktorá redukuje turbulencie vzduchu a minimalizuje nechcené „pradenie“, obzvlášť v hlbokých tónoch. Vyladený bol tiež vnútorný tlmiaci materiál (áno, aj to je možné). Jeho hmotnosť bola upravená presne na gram tak, aby poskytoval perfektnú kombináciu zatlmenia a otvorenosti.


Skrine sú vyrobené z 18mm MDF (medium density fibreboard), pokryté krásnym zákazkovým laminátovým povrchom. K dispozícii sú tri prevedenia: čierna, biela a vlašský orech. Všetky prevedenia sú dodávané s magnetickými mriežkami, takže ste dobre zabezpečení, ak chcete mierne upraviť vzhľad alebo máte doma niekoho, kto rád šťuchá do meničov malými prstíkmi.


Emit 10 je ideálnym krokom na vašej ceste do sveta hi-fi. Najmodernejšie technológie, jednoduchý dánsky dizajn a bezkonkurenčný výkon v tejto triede. Vyskúšajte ich sami.


Parametre

Výkon 150 W

Impedancia 6 ohm

Frekvenčná odozva 64 Hz – 25 kHz

Citlivosť 85 dB (2.83 V / 1 m)

Výhybka 2-pásmová, 3700 Hz

Výškový menič 1 x Cerotar

Stredobasový menič 1 x 140 mm MSP

Typ produktu Reproduktor

Typ reproduktora Regálové, Pasívne

Produktový rad Dynaudio Emit

Rozmery 170 x 290 x 271.5 mm (bez nožičiek a mriežky)

170 x 290 x 284.5 mm (s nožičkami a mriežkou)

Dostupné prevedenia biela, čierna, orech

Hmotnosť 6.43 kg


cena 730 € / pár

Cena verzie: saténová biela, čierna, orech


pozrite si aj vytunovanú,

vylepšenú verziu

Dynaudio-ZS Acoustics Emit M10
Dynaudio Emit 20


Hi-Fi začína s Emit

Emit 20 sú vysoko výkonné regálové reprosústavy odvodené z radov Dynaudio Evoke, Contour i a Confidence. Predstavujú hviezdnu kombináciu detailu a údernosti pre malé a stredné miestnosti.


Termín "autentická vernosť" nepoužívame ľahko. Ale u Emit 20 je to presne to, čo dostanete: prémiové audiofilné reproduktory, ktoré udivujú svojou cenou.


Mohol by to byť základný model, ale Emit 20 je stále nabitý technológiami, ktoré nájdete v ďalších radoch Dynaudio až po vlajkovú loď Confidence a profesionálne referenčné monitory Core. S Emit 20 neurobíte chybu. Zažijete zvuk, ktorý jednoducho v tejto triede neočakávate.


Výkon a kontrola v strednom a basovom pásme

Emit 20 používa 18cm MSP (Magnesium SILICATE Polymer) basový menič, odvodený z modelu použitého v rade Evoke. MSP je materiál, ktorý Dynaudio samo vyvinulo a roky ho používa aj u svojich najvyšších modelov reprosústav. Membrána meniča je vyrobená ako jeden kus; protiprachový vrchlík je vylisovaný ako súčasť povrchu membrány, ktorý hrá, čo umožňuje pevné spojenie s cievkou, ktorá pohybuje s membránou dozadu a dopredu. Toto spojenie počujete v podobe špičkovej kontroly a úrovne detailov v basových a stredových frekvenciách.


Samotná cievka je hliníková, navinutá na dvojvrstvovom nosiči zo sklených vlákien. Hliníkový drôt používa Dynaudio už dlhú dobu a má na to dobré dôvody. Je ľahký, takže nebráni jemným pohybom a na nosič možno navinúť viac závitov pri danej dĺžke drôtu. To znamená, že dostaneme viac magnetickej sily. Viac sily znamená väčšiu údernosť. Cievku Dynaudio ešte ďalej „vytunilo“ potiahnutím hliníkového drôtu meďou.


V kombinácii s vrstveným feritovým magnetickým systémom a novým rámčekom dodáva stredobasový menič Emit 20 s vysokým zdvihom všetok basový výkon, ktorý môžete chcieť a to aj vo vysokých hlasitostiach. Stredné pásmo (v ktorom "sídlia" napr. gitary, husle a tiež vokály) je pritom úžasne kontrolované.


Výškový menič vysokej úrovne

Emit 20 používa výškový menič Cerotar priamo z radu Dynaudio Evoke. Ide o konštrukciu s 28mm mäkkou kalotou, ktorá obsahuje geniálny vnútorný vrchlík Hexis. Lakovaná textilná kalota dodáva sladko znejúce výškové frekvencie - všetku tú otvorenosť a detail, ktoré máte podľa interpretov počuť na ich nahrávkach. Hexis vyrovnáva frekvenčnú odozvu a redukuje nechcené rezonancie pre dosiahnutie prekvapujúcej jasnosti.


Cerotar je poháňaný vysoko výkonným keramickým magnetickým systémom Ferrite + z uhličitanu strontnatého. Ten dodáva výškovému meničmi silu, ktorú potrebuje pre hlasitý prednes pri zachovaní všetkých jemných nuáns. A to aj pri hlasitosti "čosatosakradejeususedov".


A pretože používa technológie z najvyššej rady referenčných štúdiových monitorov Core, ktoré profesionáli používajú pre dlhodobý intenzívny počúvanie, nebudete unavení ani po dlhých hodinách počúvania vašej obľúbenej hudby.


Výhybka

Stredobasový a výškový menič má zákazkovo navrhnutú výhybku od rovnakého tímu, ktorý vyvíjal modely Heritage Special a Core. Naši vývojári použili hybridnú topológiu prvého radu a druhého radu pre výškový, respektíve stredobasový menič, čo umožňuje dosiahnuť výnimočnú úroveň kontroly správania každého meniča. Počujete tak všetko, čo umelci chceli, aby ste počuli a to bez kompromisov.


Pôsobivé povrchové úpravy

Emit 20 prichádza v troch zákazkových prevedeniach laminátových povrchov - čiernej, bielej a vlašskom orechu - ktoré elegantne dopĺňajú čistý škandinávsky dizajn ich skriniek, navrhnutých v dánskej centrále Dynaudio. Súčasťou dodávky sú aj čierne magnetické mriežky.


Štedrú pozornosť sme venovali tiež krycím krúžkom, ktoré skrývajú montážne vruty meničov. Sú odliate ako jeden diel s integrovanou povrchovou úpravou v materiáli, takže ich nie je nutné lakovať. Tým pádom sa ich vzhľad nedegraduje ani po mnohých rokoch.


Pokiaľ chcete regálové reprosústavy audiofilnej triedy pre stereo zostavu do stredne veľkej miestnosti alebo preferujete šťavnatejší zvuk zo zadných Surround domáceho kina, je Emit 20 ideálnou voľbou.


Parametre

Výkon 160 W

Impedancia 6 ohm

Frekvenčná odozva 53 Hz – 25 kHz

Citlivosť 86 dB (2.83 V / 1 m)

Výhybka 2-pásmová, 3800 Hz

Výškový menič 1 x Cerotar

Stredobasový menič 1 x 180 mm MSP

Typ reproduktora Regálové, Pasívne

Rozmery 205.1 x 370 x 311.5 mm (bez nožičiek a mriežky)

205.1 x 370 x 324.5 mm (s nožičkami a mriežkou)

Dostupné prevedenia biela, čierna, orech

Hmotnosť 10.32 kg


Objednať sa na posluch


záruka: 2 rokov


cena 950 € / pár

Cena verzie: saténová biela, čierna

dynaudio-emit-10-orech.png Dynaudio-ZS Acoustics Emit M10 dynaudio-emit-20-orech.png dynaudio-emit-10-orech-image1-big.jpg dynaudio-emit-10-cierna.png dynaudio-emit-10-biela.png dynaudio-emit-20-cierna.png dynaudio-emit-20-biela.png